Kompaktní kalorimetr ELF

Měřič tepla je určen k měření spotřeby tepla dodávaného distribučními sítěmi v malých množstvích (např. bytovými jednotkami), dle tepelného výkonu od 0,3kW do 850 kW s konstrukcí odpovídající právním předpisům o použití s upravenou vodou jako topným médiem. Měřiče tepla jsou vyráběny v pěti velikostech pro čtyři nominální velikosti průtoku. Velikosti měřiče tepla se liší v průměru a typech připojení.

 

Měřič tepla se skládá z měřiče průtoku s párem čidel teploty Pt 500 s jímkami a s elektronickým indikátorem, kde jsou nastavovány hodnoty odečtu ve formě zvolené uživatelem.

 

Instalované senzory jsou typu TOPE42 Pt 500 - snímače teploty a lopatkový průtokoměr bez magnetické spojky který musí být odečítán pouze specifickým typem elektronického odečítače.

 

Měřiče tepla „Elf“ jsou kompatibilní měřiče tepla s dálkovým odečtem a dalšími až čtyřmi dodatečnými zařízeními (např. plynoměr a měřič studené vody) vybavených kartami impulsních výstupů. Interface vyvinuté pro tento produkt jsou:

  • M-BUS interface, který umožňuje napojení dalších dvou impulsních výstupů a rovněž poskytuje impulsní výstup
  • M-BUS pro napojení čtyř dodatečných impulsních vstupů
  • M-Bus pro napojení čtyř dodatečných impulsních vstupů, nebo tří vstupů s jednoho impulsního výstupu

Popis produktu:

Přesný a spolehlivý měřič tepla, vybavený prvotřídním počitadlem s převodníkem průtoku třídy 2 s elektronickým odečtem otáček rotoru a také s archivací mnoha naměřených údajů. Vyznačuje se moderním designem, měří spotřebu vody o teplotě do 90 °C při maximálním pracovním tlaku 16 bar (PN 16).

Vlastnosti

jednotka energie: GJ nebo kWh
jmenovitá světlost: DN15 a DN20
jmenovitý průtok: 0,6 ; 1,5 a 2,5 m3 /h
maximální průtok: 1,2 ; 3,0 a 5,0 m3 /h
PN: 16 bar
rozběhový průtok: < 3 ; < 5 ; < 8 l/h
stavební délka: 110 mm
teplota: 5 - 90°C
životnost baterie: 5+1